ТОВ «Фрунзе-Електрод» — три роки незалежності

1 вересня 2011 одному з наймолодших дочірніх підприємств, що працюють у складі Сумського НВО імені М.В. Фрунзе – товариству з обмеженою відповідальністю «Фрунзе-Електрод» – виповнилося 3 роки. За час самостійного управління ТОВ «Фрунзе-Електрод» виросло в один з провідних виробників електродів спеціального призначення в Україні для зварювання критично важливих конструкцій і досягло проектної потужності, яка становить 100 тонн електродів на місяць. "Це втричі більше, ніж у 2008 році.

На сьогоднішній день за обсягами виробництва наше ТОВ входить в десятку найбільших виробників електродів в Україні, і за асортиментом продукції і її якістю йому немає рівних », - говорить Павло Погребний, директор ТОВ «Фрунзе-Електрод». В даний час ця компанія виробляє майже 65 марок електродів для зварювання вуглецевих, легованих термостійких, високо- і низьколегованих сталей, електродів для зварювання чавуну, наплавлення і ручного дугового різання. Електроди не тільки повністю задовольняють потреби громадських організацій в зварювальних матеріалах, а й значно збільшили поставки продукції на зовнішні ринки - з 22% в 2008 році до 85% в 2011 році.

Що стосується технологічної бази, то виробництво має достатній парк сучасного обладнання, що дозволяє випускати продукцію в замкнутому циклі. Технологічний процес включає в себе виготовлення різних видів дроту і його дозованого різання, підготовку заряду, випробування на тиск електродів, їх сушку і термічну обробку, сертифікаційні випробування і вакуумну упаковку. До речі, вакуумна упаковка електродів вперше в Україні була впроваджена в ТОВ «Фрунзе-Електрод». Вона дозволяє підтримувати якість продукції при тривалому зберіганні і транспортуванні в несприятливих кліматичних умовах.

Серед досягнень трирічної діяльності Фрунзе-Електрода - впровадження технології «сухого» волочіння низьковуглецевого дроту з катанки, що дозволило знизити його вартість майже на 25%. У співпраці з фахівцями центральної зварювальної лабораторії НВО вперше в Україні розроблено і впроваджено виробництво рутильних електродів. Влітку 2011 року ТОВ «Фрунзе-Електрод» успішно пройшло аудит управління якістю в системі сертифікації УкрСЕПРО. Крім того, вперше були отримані сертифікати відповідності на право серійного виробництва багатьох марок зварювальних проводів.

За три роки обсяг реалізації продукції в грошовому вираженні збільшився в 2,5 рази. Серед постійних клієнтів ТОВ «Фрунзе-Електрод» - ДК «Укргазвидобування», НАК «Нафтогаз України», «Турбоатом», НКМЗ, «Енергомашспецсталь» та інші. Всього їх налічується понад 500 клієнтів. Бухгалтерська служба Фрунзе-Електрода також не залишається осторонь від передових тенденцій розвитку основного підприємства. Її фахівці реалізували програму «Бухгалтерія», яка дозволяє точно визначити фактичну вартість кожної партії електродів і рівень рентабельності їх виробництва. Це значно полегшує роботу служби продажів і дає суттєві переваги при участі в тендерах. Менеджери з постачання також провели велику роботу з дослідження ринків збуту сировини і матеріалів.

Сьогодні оптові поставки за найпривабливішими цінами з України, Росії, Білорусі, Індії стали буденністю на підприємстві. Значну роль у створенні молодого підприємства на ринку, крім інших рекламних заходів, відіграє щорічна участь у міжнародній виставці «Патон-Експо. Зварювання. Суміжні технології».